Przyczyny wzrostu zainteresowania turystyką

Coraz częściej i chętniej udajemy się dziś w dalekiej kraje podczas naszych urlopów. Turystyka rozwija się bardzo od kilku dobrych lat i jak na razie nie widać, aby coś miało ten rozwój zatrzymać. Istnieje kilka powodów dla których turystyka przeżywa dziś taki rozwój i zainteresowanie. Najważniejsze to chyba transport lotniczy.

Od pewnego czasu wśród lotniczych przewoźników tworzy się coraz ciekawsza konkurencja. Powstają tak zwane tanie linie lotnicze, które doskonale konkurują z gigantami światowymi (niegdyś monopolistami w lotnictwie). Ta bardzo zdrowa konkurencja doprowadziła do niesamowitego obniżenia cen połączeń lotniczych. Możemy dziś za grosze udać się nawet na drugi koniec świata. W przypadku naszego kontynentu na rozwój turystyki ma wpływ rozszerzanie się Unii Europejskiej.

Wiadomo, że brak granic to prostsze przemieszczanie się między krajami, a to bardzo zachęca do wyjazdów. Wzrasta również świadomość społeczna dotycząca dobra jakie płynie z takich wyjazdów oraz ogólna ciekawość świata. Ludzie w naszym kraju również coraz chętniej starają się odskoczyć od zimowej aury i po prostu wyjeżdżają na urlopy do ciepłych krajów.